Tulajdonjog megléte esetén használt lakás vagy tulajdonrész vásárlásra kaphatunk szocpolt?
Tisztelt Szakértő!
Alábbiakban kérném a segítségét.
2008-ban édesapám meghalt, így testvéreimmel együtt örököltük egy ingatlant (1/3-1/3 részben), édesapám özvegye pedig haszonélvezeti jogot. Édesanyám pert indított, házastársi közös tulajdon jogcímen, melyet megnyert, így a tulajdoni hányadunk 1/4-re csökkent. A haszonélvező az elmúlt időszakban lemondott a haszonélvezeti jogáról. Tehát jelenleg az ingatlan 1/4 tulajdonjogával rendelkezem, tehermentesen.
Kérdésem, hogy amennyiben CSOK-ot szeretnék felvenni, használt lakás vásárlásra, úgy férjemmel kaphatunk-e a meglévő tulajdonjogom miatt? Továbbá a CSOK felhasználható-e felújításra vagy az egyik tulajdonos részének megvásárlására? Két gyermekünk van (14, 9), még egyikünk sem töltötte be a 40 évet.
Köszönettel:
Ági
Kedves Ági!
A leírtak alapján tehát 1/4 lakástulajdonnal rendelkezik, ami öröklés útján került a tulajdonába. Ez a vonatkozó, illetve a CSOK (Családok otthonteremtési kedvezménye) hatályba lépését követő rendelkezések alapján nem zárja ki a támogatásra való jogosultságot. Használt lakás vásárlásra esetén tehát 2015. július 1. után e lakástulajdon esetén is jogosultak lehetnek CSOK-ra, ha az egyéb igénylési feltételeknek is megfelelnek.
Használt lakás esetén a CSOK vásárlásra és bővítésre lesz igényelhető. Lakásfelújításra vagy tulajdonrész kivásárlására tehát a kedvezményt nem fogják tudni felhasználni. Lakásvásárlás esetén további előírás lesz, hogy az eladó nem lehet az igénylőnek közeli hozzátartozója vagy élettársa. Arra az ingatlanra, amelyben Önnek jelenleg 1/4 tulajdoni hányada van, nem tudják igényelni a CSOK-ot.
A rendelkezés nem tartalmaz életkorra vonatkozó korlátozást meglévő gyermekek után igényelt CSOK esetén, ezért az életkoruktól függetlenül jogosultak lehetnek a támogatásra. A két gyermek után kapható kedvezmény összegét befolyásolja a vásárolni kívánt lakás nagysága. Legalább 50 négyzetméter hasznos alapterületűnek kell lenni az ingatlannak. Amennyiben 50-65 négyzetméter közötti a lakás, akkor a kedvezmény összege két gyermek után együttesen 800.000 Ft; 65,01-80 négyzetméter között 1.000.000 Ft; 80,01-160 négyzetméter közötti lakás esetén pedig 1.200.000 Ft. Ha a vásárolt lakás energetikai minősítése “A” vagy “A+”, illetve ha alacsony fogyasztású, akkor a kedvezmény összege nagyobb. Erről további részleteket ITT talál. Ugyancsak a megadott oldalunkon olvashat a vásárolandó használt lakást érintő egyéb feltételekről.
Amennyiben a lakásszerzéshez kölcsönt is igényelnének a CSOK mellett, Szakértőink készséggel nyújtanak személyre szóló tájékoztatást, valamint díjmentes vállaljuk a teljes körű CSOK- és hitelügyintézést!
Utolsó módosítás: 2021. január 05. kedd
Kérje ajánlatunkat!
Kérje a Hitelnet szakértőinek egyedi ajánlatát. Díjmentesen segítünk megtalálni az elérhető legkedvezőbb hitel lehetőségeket és a teljes körű ügyintézés is a mi dolgunk.
2018.12 vásároltunk a volt párommal egy használt ingatlant 2 meglevő + 2 vállalt gyermek után 50-50% tulajdonrésszel és szeretném lemondani az én 50%-om a párom javára.
Ez hogyan működik?
Kedves Misi!
Véleményünk szereint, ha Ön lemond a tulajdonrészéről, úgy Önnek visszafizetési kötelezettsége keletkezik. Javasoljuk, hogy kérdésével forduljon a területleg illetékes járási hivatal családtámogatási osztályához.
Jó napot!
Az lenne a kérdésem, hogy augusztusban vettünk házat a férjemmel és van rajta tartozás. Most el szeretném adni és igényelni szeretném a csokot 3 meglévő gyerekre hitel nélkül.
Úgy jó, hogy lenne önerőm az eladott házból?
Kedves Kati!
A CSOK jogosultsághoz az eladott lakásból származó bevételt – a csökkentő tételek figyelembevételével – mindenképpen tovább kell forgatni a támogatás igénybevételével vásárolandó ház vételárába. A vételárnak el kell érnie legalább a kötelezően továbbforgatandó összeg + a 3 gyermek után igényelhető 2,2M Ft együttes összegét.
A használt lakásra vonatkozó további CSOK feltételeket IDE kattintva ismerheti meg.
Jó napot.
Én egy olyan akadályba ütköztem, hogy a kinézett háznak a felére 12 ember van bejegyezve mint résztulajdonosok. A másik felére 2 tulajdonos. A 2 tulajdonos belement, hogy eladjak a ingatlant, de a 12 másik embert nem találjuk.
Kedves Timi!
Ahhoz, hogy az adásvétel létrejöhessen az ingatlan összes tulajdonosára szükség van.
Tisztelt Hitelnet!
Párommal használt lakás vásárlását tervezzük. Érdeklődnék, hogy a megvásárolni kívánt lakás mellett van-e lehetőség egy meglévő, nagy értékű ház tulajdoni hányadának (1/6) bevonására másodlagos ingatlanfedezetként a felvehető hitelösszeg növeléséhez úgy, hogy csak az adott tulajdoni részre kerül jelzálog, nem az egész házra?
Köszönettel: Timi
Kedves Timi!
Résztulajdon sajnos nem terhelhető jelzáloghitel felvétele során. A plusz fedezetet tehát csak akkor tudják elfogadni a bankok, ha a teljes ingatlanra kerül a jelzálogjog.
Tisztelt Hitelnet.
A Csok-ot szeretnénk megigényelni, viszont úgy tudjuk, hogy nem jár, egy gyermekünk van. A történetünk a következő. A ház, amiben élünk páromé és a keresztapjáé 50-50%-ban. Párom édesapjától ajándékozással kapta. Most szeretnénk kifizetni a másik 50 %-ot, de azt mondták, hogy ebben az esetben nem jár a csok. Nem tudom számít-e, de a ház kétgenerációs, teljesen különálló 2 lakrésszel ( az egyikben nincs ugyan fürdőszoba, de külön van a villanyóra és a víz is.) Ebből mi jelenleg az egyiket használjuk.
Ebben az esetben sem tudjuk megigényeli?
Köszönettel: Katalin
Kedves Kata!
A CSOK tulajdonrész kivásárlásához valóban nem vehető igénybe. Keresztapja tulajdonrészének kifizetéséhez lakáscélú jelzáloghitelt vehetnek fel. Amennyiben a hitellehetőség is érdeklik, kérjük, küldje el online ajánlatkérését!
Tisztelt Szakértő!
Érdeklődni szeretnék arról, hogy jogosult vagyok-e CSOK-ra, amennyiben kiskorúként a szüleim a nevemre vettek egy házat, ahol édesanyám a haszonélvező és as szüleim életvitelszerűen ott élnek. Emellett van egy másik lakás is, melyet szintén kiskorúként vettek nekem 1/3 résztulajdont a szüleim, azonban itt nincs haszonélvező megnevezve, csak van két másik tulajdonos szintén 1/3-1/3 részben.
Válaszát előre is köszönöm.
Nóra
Kedves Nóra!
A vásárlás jogcímén tulajdonba/résztulajdonba került lakás kizárja a CSOK-ra való jogosultságot akkor is, ha az ingatlan haszonélvezettel terhelt és a haszonélvezők életvitelszerűen a lakásban laknak. Esetleg a tulajdoni hányadok elajándékozása után nyílhat lehetőség a támogatás igénybevételére, ha az egyéb igénylési feltételek is teljesülnek.
Tisztelt Szakértő!
Szeretném a segítségét kérni az eligazodásban! Bátyámmal örököltünk édesapánk halála után negyed-negyed házrészt, fele édesanyánké. Én jelenleg édesanyámmal, párommal, gyerekeimmel ebben az ingatlanban lakom.
Megvásárolhatom-e bátyám részét ebből a támogatásból?
Köszönöm válaszát!
Kedves Barbi!
A támogatás tulajdonrész kivásárlásra sajnos nem vehető igénybe. Erre a célra lakáshitelt vehetnek fel. Ha a hitellehetőségek is érdeklik, kérjük, töltse ki online ajánlatkérő nyomtatványunkat és Szakértőink ismertetni fogják az elérhető legkedvezőbb hitelkonstrukciókat!
Ha tulajdonrészem van a házban, ami édesanyámé, a haszonélvezettel együtt, akkor igényelhetem-e szocpolt bővítésre?
Kedves Katalin!
Olyan lakóingatlan bővítésére nem igényelhető a szocpol, amelyen haszonélvezeti jog van. Továbbá a bővítendő ingatlan a támogatott személyek nevén kell hogy legyen. A támogatott személyeknek együttesen legalább 50%-os tulajdoni hányaddal kell rendelkezniük. Rajtuk kívül csak az eltartott gyermekeknek lehet tulajdonrészük a lakásban.
Tisztelt Szakértő!
Egy használt lakást szeretnénk vásárolni a férjemmel, CSOK igénybevételével, 1/2-1/2 tulajdonban. De ezt a lakást 1 vagy 2 év múlva szeretnénk eladni az édesanyámnak, és egy házat vásárolnánk.
Van valamilyen kikötés, hogy a CSOK támogatással vásárolt lakást meddig nem lehet eladni? Vagy hogy közeli hozzátartozónak nem lehet-e eladni?
A házban, amit meg szeretnénk venni, nekem jelenleg van 1/4-ed tulajdonrészem, 1/4-ed a testvéremnek, 1/2-ed pedig az édesanyámnak. (De ugye ezt nem vehetjük meg CSAK támogatással, a közeli hozzátartozók miatt, úgy tudom.) A terv szerint én megvenném az 1/4-ed a testvéremtől, férjem pedig az 1/2-edet az édesanyámtól.
Köszönöm a segítséget!
Kedves Dóra!
A CSOK igénybevételével vásárolt lakást 10 évig elidegenítési és terhelési tilalom terheli. A lakás akkor adható el a CSOK átvitelével, ha másik lakóingatlant vesznek helyette. Arról, hogy adott esetben a CSOk továbbvihető lesz-e az Önök által megvásárolni kívánt házra, az Államkincstár területileg illetékes hivatala tud Önnek pontos választ adni. Javasoljuk, hogy ez ügyben keresse meg az érintett hivatalt!
Tisztelt Szakértő!
Egy osztatlan közös tulajdonban levő ingatlant örököltünk bátyámmal 1/4-1/4 részben 1997-ben. A bátyám 1/4-ed részét megvásároltam 2009-ben, így összesen 1/2 rész tulajdonom van egy komfort nélküli családi házban (rám eső helyiségek: 1 szoba és 1 konyha). Egyik szülőmnek holtig tartó haszonélvezete van a teljes tulajdonomra nézve, ő ebben az ingatlanban életvitelszerűen él is.
Igénybe tudom-e venni a CSOK-ot július 1. után 2 gyermekem után?
Kizáró tényező, ha 1/4-ed részét vásároltam az ingatlannak?
Ha akadályozza a CSOK felvételét számomra ez a tulajdoni hányad, egy esetleges elajándékozással július 1. előtt, már igényelhetem azt?
Várom mielőbbi válaszát!
Kedves Adrienn!
A vásárlás útján szerzett 1/4 lakástulajdon véleményünk szerint kizárja a CSOK-ra való jogosultságot. A tulajdoni hányad CSOK kérelem benyújtása előtti elajándékozása megoldás lehet.
Tisztelt Szakértő, 2 kérdésem lenne: a Ptk szerint a közeli hozzátartozó az alábbi: közeli hozzátartozó: a házastárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha- és a nevelt gyermek, az örökbefogadó-, a mostoha- és a nevelőszülő és a testvér; Kérdésem, az egyeneságbeli rokon pontosan mit jelent? Konkrét eset: a lakás, melyről szó van a férjem –> édesanyjának –> testvérének –> fia (unokaöcs) Ő egyeneságbeli rokonnak minősül? Ha igen, akkor a második kérdés tárgytalan. Ha nem, akkor 2. kérdés, jelenleg nincs tulajdonjogunk a kérdéses lakásban. Férjem unokaöccse szeretné nekünk eladni a lakás tulajdonjogának 51%-át. Ebben a formában sem használható a CSOK az… Továbbiak »
Kedves Éva!
1. A férj édesanyja testvérének a fia nem minősül egyeneságbeli rokonnak.
2. A CSOK tulajdonrész kivásárlásra nem vehető igénybe, ezért a lakás 51%-os tulajdonjogának megszerzéséhez a támogatást nem tudják felhasználni.
Tisztelt szakértő!
Szeretném megtudni, jár-e nekünk a CSOK. Az ingatlant 2005-ben nagymamámtól vásároltuk meg. Akkor azért nem járt a szocpol, mert családon belül vásároltuk meg. Most meg már értelemszerűen rendelkezünk tulajdonjoggal, most meg azért nem jár? Két gyermekünk van 17 és 16 évesek. Nappali tagozaton tanulnak.
Köszönöm válaszát!
Kedves Szilvi!
A kérdés az, hogy mi lenne a CSOK célja? Az akkori lakásvásárláshoz visszamenőleg nem igényelhető a CSOK. A támogatásra akkor lehetnének jogosultak, ha a meglévő házat legalább 1 lakószobával bővítenék. Ennek feltételeit IDE kattintva ismerheti meg.
Az unokahúgom a férje és két testvére által örökölt lakásban lakik férjével és gyermekével. Ilyen esetben egyáltalán igényelhető-e szocpol a férjre eső részre, ha a feleségnek egyáltalán nincs tulajdonrésze sem? A férj igényelheti-e? Az átírás 2015-ben történt a szülőktől.
Köszönöm válaszukat.
Kedves Éva!
Ha a férj két testvérét szeretnék kivásárolni a lakásból, arra sajnos nem vehető igénybe a CSOK.
Amennyiben a házat bővíteni szeretnék, annak feltétele, hogy az ingatlannak a férj-feleség legyen a tulajdonosa.
Meglévő lakóingatlan esetén a támogatás egyéb célra nem vehető igénybe.
Tisztelt Szakértő!
Szeretném megkérdezni, hogy mely esetekben kapható meg a CSOK, ha rendelkezik ingatlanrésszel az ember?
Konkrétan: édesapám 2007-ben elhunyt, tőle örököltem, testvéremmel közösen egy lakást, melynek 50%-os tulajdonos vagyok, de ezt az ingatlant szeretném értékesíteni és helyette venni egy nagyobbat (ez 34 négyzetméter és a hamarosan 5 főre bővülő családunknak már kevés).
Emellett van egy 1/4 rész tulajdonom egy vidéki családi házban édesanyámmal és testvéremmel, szintén édesapám örökségeként.
Házasságban élek, a férjemnek nincs semmiféle lakástulajdona.
Jogosultak lehetünk így CSOK-ra?
Kedves Dianita!
A leírtak alapján jogosultak lehetnek CSOK-ra. Arról, hogy mely lakástulajdon nem jelent akadályt CSOK igénylésénél, IDE kattintva tájékozódhat.
Köszönöm szépen a gyors tájékoztatást!
Tisztelt Szakértő Hölgy vagy Úr !
A kérdésem a következő:
Nem "hivatalos" élettársi viszonyban élő pár vagyunk 9 éves ikerpárral. Az én nevemen van a családi házunk 50%-a, a másik 50% a nővéremén. Lehetőségünk van megvásárolni a nővérem tulajdonrészét és szeretnénk ehhez igénybe venni a szocpol-csok támogatást. Lehetséges-e így hogy az én nevemen "van" lakóingatlan vagy esetleg a párom mint "egyedülálló" anyaként bonyolítsa, neki nincs a nevén semmi. Ő 38 éves én 43 vagyok.
Köszönettel és Üdvözlettel:
Ferenc
Kedves Ferenc!
Tulajdonrész kivásárlásához a CSOK nem lesz igénybe vehető. Erre a célra lakáshitelt vehetnek fel. Amennyiben a hitellehetőségek is érdeklik, kérjük, küldje el online ajánlatkérését!
Tisztelt Szakértő!
Az után szeretnék érdeklődni, hogy CSOK igénybe vehető-e házrész vásárlására is. Szüleink válásukkor lemondtak testvérem és az én javamra 50-50%-ban a családi házukról. Az én részemet elajándékoztam kiskorú gyermekemnek. Most meg szeretné vásárolni a testvérem a ház másik 50%-át, mivel ő és családja lakik az ingatlanban. Megteheti ezt CSOK segítségével?
Válaszát előre is köszönöm.
Üdv.
Kriszta
Kedves Kriszta!
Házrész vásárlásához a CSOK nem lesz igényelhető. A tulajdonrész kifizetéséhez lakáscélú jelzáloghitel vehető fel. Amennyiben a banki hitellehetőségek is érdeklik Önöket, kérjük, küldjék el online ajánlatkérésüket!
Jó napot!
Szocpol igénybevételével kapcsolatban érdeklődöm, van-e rá mód , hogy magánház felújításánál elérhető-e ez a támogatás vagy magánház (használt) testvér kifizetésére?
Köszönöm a válaszukat.
Üdv : Barbara
Kedves Barbara!
Sem felújításra sem tulajdonrész kivásárlására nem lesz elérhető a támogatás. További részleteket a fenti menüpontok alapján olvashat.
Tisztelt Hitelnet!
A feleségem örökölt az anyukájával és a testvérével az apukája után egy kis házat. Szeretnénk megvenni az ő részüket és az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben lehetséges-e a két gyermekünk után szocpol igénylés? Nincs tulajdonunkban ingatlan.
Köszönettel: Anti
Kedves Anti!
A szocpol tulajdonrész megvásárlásához nem lesz igénybe vehető július 1. után, az új szocpoltörvény módosítását követően sem. Erre a célra lakáshitelt vehetnek fel. Amennyiben a banki hitelből történő finanszírozás is érdekli Önöket, kérjük, küldje el online ajánlatkérését!
Tisztelt Hitelnet Csoport!
A következő lenne a kérdésem:
Igényelhetek-e szocpolt, ha jelenleg egy 38 m2-es kis családi házból szeretnék kislányommal és élettársammal költözni egy nagyobb lakásba, ami részben a páromé. A mostani ház eladásával, illetve a szocpollal szeretnénk kifizetni a család többi tagját. Nem vagyunk házasok, most tervezzük a 2. gyermeket.
Köszönettel.
Ferenc
Kedves Ferenc!
A használt lakás vásárlásához július elsejével hatályba lépő CSOK-ot tulajdonrész kivásárlásához nem lehet felhasználni. Erre a célra lakáshitelt igényelhetnek, melyekről Tanácsadóink készséggel tájékoztatják Önöket, ha elküldi online ajánlatkérését.
Férjemmel a szüleim házát szeretnénk megvenni. Apukám az 50%-át ajándék címén rám íratná, a fennmaradó 50%-át fizetnénk ki féltestvéreimnek hitelből. Van egy 2011-ben született kisfiúnk, és szeretnénk még egyre leszerződni. Ebben az esetben igényelhető-e szocpol használt lakás vásárlására?
Kedves Timi!
A július elsejétől hatályba lépő CSOK közeli hozzátartozótól történő lakásvásárláshoz, illetve tulajdonrész kivásárlásához nem lesz igénybe vehető. Erre a célra piaci kamatozású lakáshitel igényelhetnek. Amennyiben ez a finanszírozási mód is érdekli Önöket, Szakértőink készséggel készítenek Önöknek személyre szabott, díjmentes hitelajánlatot online ajánlatkérő adatlapunk kitöltése után.
Tisztelt Hitelnet!
Tulajdonrész kivásárlásához szeretnénk hitelt felvenni, ha lehetséges. Dédnagyszülőktől örökölt ház tulajdonrészét szeretnék megvásárolni édesapám testvérétől, az övé a ház 5/12-ed része, amit eladna nekünk. Édesapámé 6/12-ed és a bátyámé 1/12 rész.
Az ingatlan pesti, értékbecslő 19,6 millióra értékelte a hagyatéki eljáráskor. Édesapámék hozzájárulnának ehhez.
Kaphatunk-e hitelt erre a célra, az élettársam felveheti-e, mert neki van bejelentett munkahelye, esetleg szocpolt lehet-e igénybe venni vagy más támogatást? Három 13 év alatti gyermekünk van, lakásunk még nem volt.
Milyen lehetőségünk van, milyen feltételekkel?
Segítségüket előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Géza
Kedves Géza!
Tulajdonrész kivásárlásához szocpol nem vehető igénybe. Ebben a formában azonban lakáshitelt sem tudnak igényelni. Ugyanis hogyha az adós a megvásárolni kívánt résztulajdoni illetőséggel sem szerzi meg az 1/1 tulajdoni hányadot, akkor előírás, hogy a vevő a tulajdonrész kivásárlás előtt is részben már tulajdonos legyen az ingatlanban. Adott esetben például az édesapja igényelhetne lakáshitelt a testvére tulajdonrészének kivásárlásához úgy, hogy az Ön bátyja zálogkötelezettként kerülne bevonásra a hitelügyletbe. További lehetőség, hogy az Ön bátyja szerzi meg édesapja testvérének tulajdonrészét, míg édesapja zálogkötelezettként kerül bevonásra a hitelbe.
Üdvözlet.
Van egy 70 négyzetméteres kertes házunk öcsémmel fele-fele arányban. Én megnősültem, van kettő gyermekem, mi lakunk a házban. Öcsém Pesten lakik, ott dolgozik. Vettünk fel kettő millió kölcsönt a házra az én részemre. A kérdésem, ha a nejemmel igénybe vennénk a szocpolt a két gyermekünkre, a feleségem kivásárolhatná a ház egy részét az öcsémtől?
Kedves Péter!
A szocpolt tulajdonrész kivásárlásához sajnos nem lehet igénybe venni. Erre a célra lakáshitel igényelhető, ha további terhelést elbír az ingatlan.
Egyedül nevelem gyermekemet, egy 13 éves kislányt. A lakás, amelyben jelenleg is élünk 45 nm. A felét örököltem, de a másik felét meg kell vásárolnom.
Erre igényelhetem a szocpolt?
Kedves Mónika!
A szocpolt tulajdonrész kivásárlásához nem lehet igénybe venni. Erre a célra lakáshitel vehető fel. Amennyiben az elérhető hitelekről tájékozódni szeretne, Tanácsadóink készséggel tájékoztatják online adatlapunk kitöltése után.
Tisztelt Szakértő!
Feleségemmel egy családi házban lakunk, melynek feleségem 50%-ban tulajdonosa. Érdeklődnék, hogy ha szeretnénk megvásárolni a másik 50%-ot a saját vagy feleségem nevére, akkor számíthatunk-e CSOK támogatásra. Amennyiben igen, milyen mértékben?
Köszönöm!
Kedves Csabi!
Tulajdonrész kivásárlásához a CSOK nem lesz igényelhető. Erre a célra lakáshitelt vehetnek fel. Az elérhető legkedvezőbb konstrukciókról Szakértőink készséggel tájékoztatják, ha kitölti online adatlapunkat!
Tisztelt Szakértő!
Ha a tulajdonostól vásárolom meg részletre az ingatlant, (nem rokon, stb.) már fizetem egy ideje, de még hátra van a fele, az ingatlan a teljes kifizetésig nem kerül a tulajdonunkba a férjemmel, csak széljegyen vagyunk. Jelenleg 2 gyermekünk van, de szeretnénk még egyet, az ingatlan pedig tulajdoni lap szerint kivett tanya, (de csak a külterület miatt, maga az ingatlan 25 éves, 170 nm) jogosult vagyok-e szocpolra?
Válaszát köszönöm!
Üdvözlettel: Margó
Szép napot.
Kedves Margó!
Tanyaként nyilvántartott ingatlan vásárlásához nem vehető igénybe a szocpol július 1. után sem. Továbbá lakóingatlan esetében is az adásvételi szerződés aláírásától számított 120 napon belül van lehetőség a támogatás iránti kérelem benyújtására.
Tisztelt Szakértő!
36 éves vagyok, két kiskorú gyermeket nevelek egyedül (10 és 6 évesek). Férjem három évvel ezelőtt elhagyott bennünket. Jelenleg még házasok vagyunk. A lakásnak a fele amelyben a gyerekeimmel maradtam a férjem nevén van, a másik fele pedig az én nevemen. Édesanyám a haszonélvező az egész lakáson. Férjem követeli, hogy fizessem ki a lakás felét. Sajnos két gyerek mellett hiába van munkahelyem nem nagyon tudnék hitelt fizetni, amit ő nem vesz figyelembe. Kérdésem az, hogy igénybe vehetem-e a szocpolt úgy, hogy megvásárolom a lakás másik felét. Ez nekem óriási segítség lenne.
Nagyon köszönöm a válaszát!
Üdvüzlettel: Zsanett
Kedves Zsanett!
Tulajdonrész kivásárlásához a szocpol sajnos sem most, sem július 1. után nem lesz igénybe vehető.
Kedves Szakértő!
Édesapám halála után örököltem 1/4 rész ingatlant. Testvérem és édesanyám is tulajdonosok még. Egy gyermekem van, a második gyermeket most hordom a szívem alatt. Jelenleg 21 hetes terhes vagyok.
A kérdésem pedig az lenne, hogy erre az ingatlanra lakásfelújítás céljára megkapnám-e a 2 gyermek után a szocpolt? Vagy esetleg van-e lehetőségem szocpolból valamelyik másik tulajdonost kivásárolni?
Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Éva!
Szocpol lakásfelújítási célra vagy tulajdonrész kivásárlására sajnos sem jelenleg, sem július 1. után nem lesz igénybe vehető.
Lehet-e igényelni, ha már van tulajdonrész? Lehet-e 1/3 részt meg vásárolni szocpolra? Hol igényelhetek szocpolt? Mennyi a korhatár?
Kedves Erika!
Tulajdonrész megvásárlására a szocpol nem igényelhető és erre a célra július 1. után sem lesz elérhető a támogatás.
A szocpol iránti kérelem a hitelintézetekhez nyújtható be. Meglévő gyermekek után igényelt támogatás esetén nincsen felső életkorhatár a támogatott személyekre vonatkozóan.
Kérhetem-e a szocpolt, ha 2/3 rész a nevemen van, 1/3 részt szeretném megvásárolni.
Kedves Anikó!
A szocpolt tulajdonrész kivásárlásához július 1. után sem lehet igénybe venni. Erre a célra lakáscélú jelzáloghitelt igényelhet. Amennyiben a hitellehetőségekről szeretne személyre szabott, díjmentes tájékoztatást kapni, kérjük, küldje el online ajánlatkérését!
Jó napot!
3 gyermekünk van. Van a két kiskorú gyermekem tulajdonában fél tanya ingatlan, a másik felét tervezzük megvenni. Kérdésem: igénybe vehetjük-e a szocpolt akár a felújításra, akár a másik fele megvételére. Állandó lakás céljából szeretnénk felújítani. Férjemmel házasok vagyunk, 34-35 évesek.
Köszönettel.
Kedves Szilvi!
Sem tanya vásárlása, sem tulajdonrész kivásárlása esetén információink szerint a szocpol július 1. után sem lesz elérhető. Felújításra szintén nem lehet igénybe venni gyermekek utáni támogatást.
Tisztelt szakértő.
Tanya bővítésre igényelhető a csok?
Kedves Balázs!
A CSOK csak lakóházként nyilvántartott ingatlan bővítéséhez vehető igénybe, tanya megnevezésű ingatlan esetében sajnos nem.