Szocpol feltételek építkezés esetén
Tisztelt Hitelnet!
Egy gyerekünk van, még egyet szeretnénk. Így mekkora összegű szocpolt kaphatunk 2013-ban? Ha később lesz egy 3. arra a gyermekre lehet utólag igényelni? Tervezik a jelenlegi szabályok/összegek változtatását 2013-ban?
Jelenleg van egy házunk, de építkezni szeretnénk, mert csak 64 nm. 2013-ban vennénk meg a telket az építkezéshez, itt mire kell figyelni?
Mekkora lehet az új ház maximális alapterülete? (emeletet is szeretnénk)
Utalás csak utólag van, számlák bemutatása után?
Köszönettel: Klára
Kedves Klára!
A szocpol összegét nemcsak a gyermekek száma határozza meg, hanem az építeni kívánt lakóház hasznos alapterülete és az épület energetikai osztálya is. A támogatási összegekről bővebben IDE kattintva tájékozódhat.
A jelenlegi szocpol szabályok és összegek változtatásáról nincs információnk. Amennyiben a későbbiek folyamán 3. gyermekük is születik, akkor jogosultak lehetnek az utólagos szocpolra.
Az építési telekkel kapcsolatban – mely jellemzően belterületi beépítetlen terület megnevezésű – a szocpolrendelet nem tartalmaz előírást.
Az új ház hasznos alapterülete nem haladhatja meg a 160 négyzetmétert.
A szocpolt a hitelintézetek a saját erő felhasználása után folyósítják, szakaszosan, készültségi foknak megfelelően. A számlabemutatási kötelezettség a bank által elfogadott költségvetés 70%-ára vonatkozik.
Amennyiben szeretnék megismerni az építkezéshez igényelhető legkedvezőbb építési hiteleket is, kérjük, töltse ki online adatlapunkat, s Tanácsadóink ismertetni fogják az elérhető hitelkonstrukciókat!
Utolsó módosítás: 2021. január 05. kedd
Kérje ajánlatunkat!
Kérje a Hitelnet szakértőinek egyedi ajánlatát. Díjmentesen segítünk megtalálni az elérhető legkedvezőbb hitel lehetőségeket és a teljes körű ügyintézés is a mi dolgunk.
Üdvözlöm
Azt szeretném kérdezni, hogy lakás toldásra lehet-e szocpolt igényelni?
Előre is köszönöm.
Üdvözlöm!
Meg szeretném kérdezni, hogy ha van egy építési telkünk, akkor a ház építésére mikor igényelhető a szocpol, illetve mi a feltétele, hogy azt folyósítsák is?
Köszönöm!
Kedves Nikoletta!
A szocpolkérelem már a jogerős építési engedély birtokában benyújtható. A tényleges folyósításra a saját erő beépítését követően kerül sor, szakaszosan, készültségi foknak megfelelően.
A témával kapcsolatban további információt ITT talál.
1989-ben két gyermek után igénybe vettük férjemmel a szocpolt új lakás építésére. Akkor 200 e Ft volt. A hitelünk már lejárt. Most született meg 2010-ben harmadik gyermekünk. Kérdezném, milyen lehetőségeink vannak szocpol igénybevételére? Szükséges-e a lakás tulajdonjogát átíratni a két most már 20-23 éves lányainkra? Kezdhetnénk-e új építkezést, ha már nincs a tulajdonunkban családi ház? Minden megoldás érdekel.
Köszönettel: Rita
Kedves Rita!
Mivel a korábbi, új lakás építésére felvett hitelük már lejárt, ezért arra vonatkozóan a később született gyermek után igényelhető utólagos szocpolt nem tudják érvényesíteni.
A jelenlegi feltételek szerint azonban 1 gyermek után nem jár szocpol, így lakástulajdonuk megszüntetése és újabb lakóház építése esetén sem tudnák sajnos igénybe venni a támogatást.
Tisztelt Hölgyem/Uram! Szocpollal kapcsolatban korábban már kaptam Önöktől választ egy kérdésemre (amit ezúton is köszönök), de a ház tervezési folyamatában egy újabb kérdés merült fel. A feleségem nagymamájának a telkére építenénk egy kb. 85 nm-es új házat. Ezen a telken már van egy ház (a nagymamáé). A helyi önkormányzati szabályozások miatt a két háznak kapcsolódnia kell egymáshoz. Ezt mi úgy próbáljuk megoldani, hogy nem a meglévő házhoz toldunk, hanem a két tető a kapun keresztül egy minimális részben kapcsolódik össze (csak, hogy megfeleljünk a helyi elvárásoknak). Külső szemlélőnek mi tulajdonképpen szomszédok leszünk. Eben az esetben igényelhetünk szocpolt? Amennyiben igen, valóban… Továbbiak »
Kedves Csaba!
A leírtak alapján úgy véljük, hogy nincs akadálya a szocpol igénybevételének, hiszen különálló ház fog létrejönni.
A szocpol miatt bejegyzett elidegenítési és terhelési tilalom 10 évig terheli a házat.
Érdeklődni szeretnék a témában. Van egy családi házunk, ami kb. 10 éve épült, de nincs befejezve. Hogy tetőtérnek vagy emeletráépülésnek minősül, nem tudom. Van ennek jelentősége a szocpol igénybevétel szempontjából? Egyáltalán igénybe vehetjük-e ebben az esetben, hogy 10 éve áll a tetőtér, csak nincs befejezve. Ez alatt azt értem, hogy csak a tégla van, nincs bepucolva, nincsenek falak, mindössze a tető áll rajta. Az alsó szintet használjuk, ott két szoba van. A másik kérdésem: Nekem 2 gyermekem van az első házasságomból, a nagyobbikra már igényeltük korábban a szocpolt, még 2006-ban. A kicsi gyerekre nem vettünk igénybe semmiféle támogatást. Ha a… Továbbiak »
Kedves Éva!
Családi ház tetőterének beépítéséhez, illetve annak befejezéséhez a szocpol nem vehető igénybe.
Meglévő gyermeke és 1 közösen vállalt gyermek után akkor igényelhetnének szocpolt, ha újépítésű lakóingatlant vásárolnának vagy új házat építenének. A szocpoligénylés további feltételei között szerepel, hogy a támogatás iránti kérelem benyújtásakor az igénylőknek nem lehet egyéb lakástulajdonuk. Továbbá megelőlegező szocpolt csak házastársak igényelhetnek.
Szeretnék érdeklődni ha már csak új házra és építkezésre lehet állítólag igénybe venni a szocpolt, akkor telekre lehet-e, amire majd az új ház épülne?
Kedves Ágnes!
A telekvásárlás nem tartozik a szocpollal finanszírozható lakáscélok közé. A támogatás magár az épülő házra kérhető.