Hitel minimálbérrel megoldható?
Hitelfelvétel esetén mindig kulcskérdés a jövedelem. Az alapfeltétel, hogy a hitelkérelemhez minden esetben mellékelni kell jövedelemigazolást, hiszen miután tavaly június óta jogszabály kötelezi a bankokat a jövedelemvizsgálatra, azóta nem lehet jövedelemigazolás nélkül, tisztán fedezet alapon kölcsönhöz jutni.
Lakáshitel kalkulátor
Tekintse meg az elérhető banki lakáshitel lehetőségeket a Hitelnet kedvezményeivel
A jövedelemmel kapcsolatban számos kérdés merül fel hitelfelvétel előtt: Mekkora összegű jövedelmet várnak el a pénzintézetek? Adható-e hitel minimálbérre? Milyen típusú jövedelmet vesznek figyelembe a bankok? Mennyi ideje kell a leendő adósnak jelenlegi munkahelyén dolgoznia? Milyen típusú munkaszerződés fogadható el? GYES vagy GYED esetén is igényelhető-e kölcsön? Elutasításra kerül-e a hitelkérelem, ha a munkáltató felszámolás alatt van, illetve, ha az igénylő huzamosabb ideje táppénzen van? Hogyan járnak el a pénzintézetek próbaidő vagy felmondási idő alatt álló hiteligénylővel szemben? A kérdések sora végtelen. Az alábbiakban összefoglaljuk a jövedelemmel összefüggő legfontosabb tudnivalókat, melyből az is kiderül, hogy hitel minimálbérre nyújtható-e.
Személyi kölcsön minimálbérrel?
A jövedelemmel kapcsolatos elvárások tekintetében meg kell különböztetni a fedezet nélkül igényelhető személyi kölcsönöket és a jelzáloghiteleket. Ingatlanfedezet bevonása nélkül nyújtott hitel esetén ugyanis jóval nagyobb a hitelnyújtó kockázata, éppen ezért szigorúbb a hitelbírálat is. Ez az oka, hogy személyi hitel minimálbérre nem adható.
Jelzáloghitel minimálbérrel?
Jelzálog alapú konstrukciók esetén a bank számára a jövedelmen kívül fedezetet jelent a hitelügyletbe bevont ingatlan. Emiatt pénzügyi partnereink már minimálbérre is folyósítanak jelzáloghitelt, lakáscélú, szabad felhasználású és adósságrendező célok eléréséhez egyaránt.
Milyen munkaviszony fogadható el?
Minimálbérre adható hitel esetén az igénylőnek legalább 3 hónapos munkaviszonnyal kell rendelkeznie munkahelyén. A határozott időre szóló munkaszerződés nem jelent akadályt a hitelfelvétel során, ugyanakkor a próbaidő és a felmondási idő egyértelműen kizárja a hitelhez jutást. A kölcsönkérelmet akkor is visszautasítja a bank, ha a munkáltatóval szemben bírósági vagy felszámolási eljárás van folyamatban. A jövedelem típusát illetően a családtámogatási ellátások (GYED, GYES, GYÁS, stb.) csak kiegészítő jövedelemként fogadhatók el, önállóan nem.
A pénzintézetek a hitelbírálat során megállapítják az ügyfelek hitelezhetőségi limitjét. Ez azt az összeget jelenti (forinthitelek esetén), melyet Ön havonta hiteltörlesztésre fordíthat. Ennek meghatározásakor a bankok a háztartás igazolható bevételei mellett a rendszeres kiadásokat is számba veszik. Ha Ön minimálbért tud igazolni, akkor a kiadások figyelembevétele után nyilván kisebb összeg marad, ami hiteltörlesztésre fordítható. Ez csökkenti a felvehető kölcsön összegét is.
Amennyiben Ön minimálbérrel rendelkezik és szeretné megismerni az így elérhető hitellehetőségeket, kérjük, töltse ki online ajánlatkérő nyomtatványunkat!
E témával kapcsolatos további kérdéseivel keresse Hiteltanácsadóinkat országszerte!
A fiamnak 170 000 Ft az igazolt jövedelme, de minden hónapban utal a munkáltató 50 000 Ft-ot a számlájára, de az nem munkabér. Erről igazolást is kapott, de a bank nem fogadja el. Személyi kölcsönt szeretett volna felvenni. Igaz, hogy az OTP-nél van lakásvásárlási hitele, de soha nem késett a fizetéssel. 41 000 Ft a hitele, de még 30 000 Ft-ot be tudna vállalni.
Mi a teendő?
Köszönöm.
Szeméji kölcsön minimál bélre lehetséges? Ha igen szeretném igénybe venni