Mit tehetek, ha már kiadta végrehajtásra a Bank a hitelem?
Tisztelt Hitelnet!
Van-e valamilyen lehetőség a végrehajtásra kiadott devizahitellel kapcsolatban? Még felmondás előtt kerestük a Bankot, telefonon ígéretet kaptunk, hogy visszahívnak, de nem történt meg. A Közjegyző küldött egy levelet, felmondja a szerződést – de egy darab papíron leírta, hogy nem lépjük semmit a felmondással kapcsolatban, ezt a féloldalas papíron csatolta a felmondáshoz. Kiadta végrehajtásra, úgy hogy "mindent visz", holott a szerződésben benne van, hogy az ingatlan 70 %-a fedezi a jelenlegi követelését.
Annak idején ideadott 10 millió Ft-ot havi 50.000.- Ft-os fizetésre! A havi törlesztés 51.000.- Ft volt, nem kérdezte, hogy miből fizeti az ügyfél, mert az ingatlan értékét 19.125.000.- Ft-ban (ez már 70 %, az ingatlan értékének). Most 17 millió Ft-ot + végrehajtási költség, 19.400.000.- Ft.
"Józan paraszti ésszel" nem akarom elhinni, hogy a Bank mindent megtehet. Egyoldalúan – szerintem – többször is megszegte a szerződést.
Várom válaszukat.
Köszönettel.
Erika
Kedves Erika!
Végrehajtásra kiadott devizahitel esetén hitelközvetítéssel foglalkozó irodánk sajnos nem tud segíteni Önöknek. Hitelfelvételre, hitelkiváltásra csak problémamentesen, szerződésszerűen törlesztett hitelek esetén van lehetőség. A problémamentes hiteltörlesztést a bankok ellenőrzik is. Az újabb kölcsön igénylésekor az adósnak be kell mutatnia a törlesztési bankszámla kivonatokat, továbbá a hitelnyújtó banktól hivatalos igazolást kell hoznia a fennálló tartozásról, mely szintén tartalmazza az esetleges hátralékot. Már ilyen esetben is elutasításra kerül az ügyfél hitelkérelme.
Ha a hitelszerződést már felmondta a bank, esetleg már a végrehajtási eljárás is megindult, akkor még inkább nincs lehetőség a kölcsön másik bankhitelből történő rendezésére. Ebben a helyzetben tehát irodánk nem tud Önöknek megfelelő megoldást javasolni.
A hitelfolyósító bankhoz is csak addig lehet fordulni valamilyen fizetéskönnyítő lehetőségért, amíg a havi törlesztések határidőre be vannak fizetve és nincsen elmaradása az adósnak. Mivel Önök a hitelszerződés felmondása előtt már megkeresték a bankot, de érdemi választ nem kaptak, esetleg ezzel kapcsolatban újra megkereshetik az érintett pénzintézetet, de hogy utólag lehet-e még valamit tenni, arra nem sok esély van. Ezzel és a végrehajtással kapcsolatos esetleges panaszukkal a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletéhez fordulhatnak.
Utolsó módosítás: 2021. január 05. kedd
Kérje ajánlatunkat!
Kérje a Hitelnet szakértőinek egyedi ajánlatát. Díjmentesen segítünk megtalálni az elérhető legkedvezőbb hitel lehetőségeket és a teljes körű ügyintézést is a mi dolgunk.
2005-ben felvettünk 4,8 millió forint hitelt, 2013-ban megszakadt a házasságunk én elköltöztem. Utána az exem fizette egy darabig amíg ott lakott. Miután elköltözött már nem fizette. Most az OTP Factoringnél van, mert a Bank felmondta a hitelt. Az ingatlan 50-50% tulajdonban van az exem és én, az exem az adós, én az adóstárs.
Kérdésem az, hogy most mi következik? Nincs egyikünknek sem annyi pénze, hogy kifizesse a hitelt.
Esetleg engem kilehet váltani a hitelből, ha hoz egy másik adóstársat?
Előre is köszönöm a segítségét !
Kedves Erzsébet!
Esetleg az OTP Faktoringgal kellene megegyezni részletfizetésben, ha egy összegben nem tudják rendezni a tartozást.
Tisztelt uram/hölgyem.
Az OTP Banknál van egy 70.000 Ft-os hitelem. Kérdésem lenne az, hogy kiküldték az Államkincstárhoz a végrehajtást 39.000 Ft-ot kapok a gyerekem után. Létezik az, hogy elvegyék a gyerek pénzét a 70.000 Ft tartozás végett? Illetve részletben hogyan lehetne kifizetni a bank felé? Természetesen havi 10.000-15.000 Ft törlesztésre gondolok.
Köszönöm.
Kedves Ildikó!
Végrehajtási ügyekben irodánk nem illetékes.
Ha már végrehajtás alatt van a hitel, akkor a részletfizetés lehetőségéről a végrehajtóval tud egyeztetni.
Tisztelt Szakértő! Egy összetett kérdésben szeretném a tanácsukat kérni. Egy ismerősöm keresett meg, nem tudja hova forduljon problémájával. 2008-ban vett fel ingatlanfedezetű hitelt 3.250.000Ft összegben. A közjegyzői okiratban szerepel a kölcsön összege a 3.250.000.-Ft, de és itt a kérdés kéri az illetékes földhivatalt 5.200.000.-Ft opció bejegyzésére, miközben a szerződés további oldalán szerepel, hogy az ingatlan HIB értéke 5.000.000.-Ft és a bank a HIB érték maximum 86%-ára jegyezhet be elidegenítési tilalmat. A kérdésem, hogy miért 5.200.000.-Ft-ra jegyeztek be jelzálogjogot, mikor az ingatlan eleve nem ért annyit és a hitelösszeg sem annyi volt? Időközben a szerződést az adós nemfizetése miatt felmondták és… Továbbiak »
Kedves Anita!
Végrehajtási ügyekben irodánk sajnos nem illetékes. Az ügyben végrehajtási ügyekben jártas jogi szakértő megkeresését javasoljuk!
Tisztelt Hitelnet!
Egy idős házaspárnak szeretnék segíteni. A menyük 3.000.000 Ft hitelt vett fel, melynek fedezetül adta a szomszéd a lakását. A hitel nincs fizetve, ezért az idős házaspár fizeti. Ezt már nem bírják tovább fizetni a kis nyugdíjból. Hallottam valahol egy olyan cégről, amelyik kifizeti a hitelt, de a lakás a cégé lesz. A volt tulajdonos pedig maradhat a lakásban. Igaz ez? Ha igen, hova fordulhatnak?
Előre is köszönöm az idős házaspár nevében!
Kedves Katalin!
A Nemzeti Eszközkezelő Társaság általi megvásárlásra gondol. Ez ügyben a hitelfolyósító pénzintézethez fordulhatnak. Az Eszközkezelő általi lakásvásárlásnak különböző feltételei vannak, melyekről az adott bank tájékoztatást tud adni Önöknek.
Sajnos sehol nem kapok annyi hitelt, hogy meg tudjam menteni a lakásomat, pedig rendszeres jövedelemmel rendelkezem. Ha 850.000 forintot kapnék, akkor minden rendbe lenne!! És nem az én hibámból!
Kedves József!
Pozitív hitelbírálat egyik feltétele a problémamentes hitelmúlt. Ha ezzel rendelkezik, kérjük, töltse ki online ajánlatkérő nyomtatványunkat és Szakértőink ismertetni fogják az esetleges hitellehetőségeket!
Tisztelt Hitelnet!
3 éve felvettünk szabad felhasználású hitelt 2 millió forintot. Sajnos munkahely megszűnése miatt nem tudtuk fizetni. Utána jött a végrehajtó, de megegyezésre jutottuk és vonják a fizetésemből lassan már 1,5 éve. 3 nappal ezelőtt kaptam, hogy árverezésre került az ingatlan és nem kaptam semmiről sem értesítést.
Kérdésem, ha minden hónapban fizetem, hogy vihetik el a házat, hisz törlesztem.
Mit tehetnék és kihez fordulhatnék, hogy ne veszítsem el az ingatlant?
Előre is Köszönöm!
Kedves Erika!
Irodánk végrehajtási ügyekben nem illetékes, így sajnos nem tudunk Önnek segíteni ez ügyben. Javasoljuk, hogy vegye fel a kapcsolatot végrehajtási ügyekben jártas jogi szakértővel!
Mit tehetek? A házunk már a végrehajtónál. Három gyermeket nevelek egyedül. A feleségemmel válófélben vagyok. Ő már ki is költözött az ingatlanból. A bank 20 milliót követel a 9.600.000 Ft helyett. Svájci frank alapú a hitel.
Kedves Attila!
Végrehajtás alatt lévő hitelügylet esetén irodánk sajnos nem tud segíteni. Ilyen esetben hitelkiváltás már nem lehetséges, egyéb tekintetben pedig nem vagyunk illetékesek.
Javasoljuk, hogy végrehajtási ügyekkel foglalkozó jogi szakértő segítségét kérje a további lehetőségeket illetően!