Kedves Címzett!

3 iskolás gyermeket nevelünk. Az új CSOK támogatás miatt felmerült az építkezés gondolata. Büntetlen előéletűek vagyunk, több éves bejelentett munkaviszonnyal.

1. A telken amit szeretnénk megvenni jelenleg áll egy bontandó épület. Ha jól értem a feltételeket, ezt magánszemélyként hitelből megvásárolhatom, majd a bontás és az építési engedély megszerzése után igényelhetjük a CSOK-ot és a kedvezményes hitelt amiből felépíttetnénk az új házat egy vállalkozóval. Tehát a telek már lehet a nevünkön és csak utána igényeljük az építési engedély után a támogatást?

2. Hitelképesség vizsgálat: volt már több hitelünk is, mindent szépen fizetünk, fizettünk. Mennyire terhelhetjük le a fizetésünket? Él még ez a 33%? Vagy bizonyos összeghatár felett már nagyobb % is terhelhető?

3. A meglévő házunkat nem biztos, hogy gyorsan el tudnánk adni jó áron (Jelzálog is van rajta), ráadásul az építkezés alatt valahol lakni is kell, ezért albérlőkkel megtartanánk. Az így befolyt albérleti díjból fedezhetnénk a felvett hitel törlesztését? Figyelembe vehető-e ez a várható plusz jövedelem a hitelképesség vizsgálatakor? (Itt a telek vásárláshoz felveendő hitelre gondolok elsősorban.)

Köszönettel: Katalin

Kedves Katalin!

1. A 10+10 támogatás igénylésénél a teleknek már az Önök tulajdonában kell lenni. Ha azonban az ingatlanon rajt lesz annak megvásárlásához felvett hitel, az csökkenti az ingatlan terhelhetőségét, így az építkezéshez igényelhető maximális hitelösszeget. Továbbá arra is figyelni kell, hogy a két kölcsönt egy hitelintézetnél igényeljék, mert a legtöbb bank nem nyújt úgy hitelt, hogy a fedezetként felajánlott ingatlant már egy másik bank jelzálogjoga terheli.

2. Törvényi előírás alapján nettó 400.000 Ft vagy az alatti kereset esetén az igénylők összes havi törlesztési kötelezettsége nem haladhatja meg jövedelmük 50%-át. Nettó 400.000 Ft-ot meghaladó kereset esetén a 60%-ot. Ebbe bele kell számolni a korábban felvett bármely hitel (hitelkártya, folyószámla hitel, stb.) és az igényelt kölcsön havi törlesztő részletét is.

3. Létezik olyan pénzintézet, amely az albérleti díjból befolyt összeg 30%-át kiegészítő jövedelemként figyelembe tudja venni hitelbírálat során, megfelelő igazolással alátámasztva (bérleti szerződés, bankszámlára érkező bérleti díj). Ha azonban jelzáloggal terhelt ingatlant szeretnének bérbe adni, ahhoz először az érintett bank hozzájárulását kell kérni.

Szakértőink készséggel vállalják az előzetes hitelbírálat elvégzését, majd személyre szabott hitelajánlat elkészítését. Mindezt díjmentesen. Amennyiben lenne ilyen igényük, kérjük, töltse ki online ajánlatkérő nyomtatványunkat!





Feliratkozás az új kérdésekre/válaszokra
Visszajelzés

0 hozzászólás
Inline Feedbacks
Minden hozzászólás megtekintése