Nyugdíjas jogosult lehet a lakásfelújítási támogatásra?

A vonatkozó kormányrendelet az alábbiakat írja elő az elvárt TB jogviszonnyal kapcsolatban:

A támogatás igénybevételének feltétele, hogy az igénylő – együttes igénylés esetén legalább az egyik igénylő –

a) a támogatás iránti kérelem benyújtásának időpontjában a Tbj. törvény 6. §-a szerinti biztosított legyen – ide nem értve a közfoglalkoztatási jogviszonyban álló személyt -, vagy 30 napnál nem régebbi okirattal igazolja, hogy a Tbj. 4. § 11. pontja szerinti kiegészítő tevékenységet folytató személynek minősül, és

b) legalább 1 éve – legfeljebb 30 nap megszakítással – folyamatosan

ba) a Tbj. 6. §-a szerint biztosítottként szerepel – ide nem értve az igénylést megelőző 180 napban a közfoglalkoztatási jogviszonyban álló személyt,
bb) magyar állampolgár igénylő kereső tevékenysége alapján valamely másik állam vagy nemzetközi szerződéssel létrehozott nemzetközi szervezet társadalombiztosítási rendszerének hatálya alá tartozott,
bc) a Tbj. 4. § 11. pontja szerinti kiegészítő tevékenységet folytató személynek minősül,
bd) a nemzeti köznevelésről szóló törvény hatálya alá tartozó középfokú oktatási intézményben vagy a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytatott,
be) a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény 42/E. §-a alapján megállapított gyermekgondozási díjban részesült.

A nyugdíj nem keletkeztet TB jogviszonyt, így nyugdíjra a támogatás nem igényelhető. Nyugdíjas személy akkor igényelheti a lakásfelújítási támogatást, ha a nyugdíj mellett kiegészítő keresőtevékenységet folytat.

Ha nem végez kiegészítő keresőtevékenységet a saját jogú nyugdíjas, illetve a reá irányadó nyugdíjkorhatárt betöltött özvegyi nyugdíjban részesülő személy, akkor csak abban az esetben lehet jogosult erre a támogatásra, ha kiskorú rokona után igényeli a támogatást, akinek a gyermek szüleinek halála miatt lett a kirendelt gyámja.

Nem feltétel a Tbj. 6. §. szerinti TB jogviszony igazolása továbbá, ha az igénylő végleges határozat alapján gyermekek otthongondozási díjában vagy ápolási díjban részesül.

Tegye fel további kérdését ezzel a témával kapcsolatban 



Utolsó módosítás: 2021. február 08. hétfő


Kérje ajánlatunkat!

Kérje a Hitelnet szakértőinek egyedi ajánlatát. Díjmentesen segítünk megtalálni az elérhető legkedvezőbb hitel lehetőségeket és a teljes körű ügyintézés is a mi dolgunk.

Ajánlatot kérek

Feliratkozás az új kérdésekre/válaszokra
Visszajelzés
10 hozzászólás
Inline Feedbacks
Minden hozzászólás megtekintése

2021. január 9-én mentem öregségi nyugdíjba, de tovább dolgozok a Kft-nél a nyugdíj mellett. Mivel a vonatkozó jogszabály alapján a kiegészítő keresetemből, mint nyugdíj mellett dolgozó, nem vonnak tb. járulékot, így jogosult vagyok-e a lakásfelújítási támogatásra?

Megszeretném kérdezni, hogy én öregségi nyugdíjban részesülők van két 25 év alatti gyermekem a nyugdíj mellett 7 órában dolgozom jogosult vagyok a felújítási kedvezményre Köszönöm válaszát.

Kedves Julcsi!
A vonatkozó kormányrendelet szerint nyugdíjas akkor lehet jogosult a támogatásra, ha a Tbj. 4. § 11. pontja szerinti kiegészítő tevékenységet folytat. Mivel a leírtak alapján ez teljesül, úgy jogosult lehet a támogatásra.
A támogatásról bővebben IDE kattintva olvashat.

2020.júl.01-től igényelhettem a nők 40 éves korkedvezményes nyugdíját.Gyermekem 25 év alatti. Rendelkezem ingatlanom 50% tulajdoni joggal.Igényelhetem a lakásfelújítási támogatást?

Kedves Magdi!
Nyugdíjas személy akkor lehet jogosult a támogatásra, ha a Tbj. 4. § 11. pontja szerinti kiegészítő tevékenységet folytat.
A támogatásról bővebben IDE kattintva olvashat.

Érdeklődnék hogy az őstermelők TB jogviszonya megfelelő e? A másik kérdésem, hogy rehabilitációs ellátást kapó személynek elfogadható e a T B jogviszonya? Köszönöm

Üdvözlöm!
Nyugdíjas vagyok. Nyugdíjas szövetkezeten keresztül dolgozom. Kaphatok-e TB igazolást?
Várom válaszát!
Gitta


10
0
Tedd fel kérdésed vagy szól hozzá a témához!x