A rendelet így fogalmaz:
(3) „Ha a szülők lakóhelye nem azonos, a (2) bekezdés szerinti feltételnek is megfelelő
a) azon szülő jogosult az 5. § szerinti támogatási összegre, akinél legalább egy közös gyermek lakóhelye van, ha a másik szülőnél egyetlen közös gyermeknek sincs lakóhelye, vagy
b) mindkét szülő az 5. § szerinti támogatási összeg 50%-os mértékére jogosult, amennyiben külön-külön mindkettejük lakóhelye megegyezik legalább az egyik gyermekük lakóhelyével.
(3a) A (3) bekezdés b) pontját nem kell alkalmazni arra a szülőre, akinek lakóhelyén másik, a (3) bekezdés szerintitő leltérő gyermeke is lakóhellyel rendelkezik, és e gyermek másik szülőjének
a) a lakóhelye szintén velük azonos, vagy
b) a lakóhelye eltérő, de nála egyetlen közös gyermeküknek sincsen lakóhelye.”
(4) A (3) bekezdés b) pontja szerinti esetben a szülők egyike az 5. § szerinti támogatási összeget igényelheti, ha a másik szülő teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozatban lemond a támogatás saját nevében történő igényléséről.
Tegye fel további kérdését ezzel a témával kapcsolatban
Lakásfelújítási támogatást szeretnénk igénybe venni. Közösen neveljük kiskorú (11 éves) gyermekünket az Erdőkertesi házba , ami az apa tulajdonába van 50 %-ba ,de ő román állampolgár, Én és a gyermek ebben a házban lalcímkártyán tartózkodási helyként vagyunk berögzítve. Ahhoz hogy igénybe tudjuk venni a támogatást elég ha állandó lakohelyként bejelentkezünk ? Én magyar állampolgár vagyok, de a házban nincs tulajdon részem . Válaszát ,segítséget előre is köszönöm.
Elvált szülők esetében, ha egyik 25 év alatti gyermekkel van közös lakcímen, igényelhető a támogatás?
A következő kérdésem lenne, elváltam a gyermekeim nem az én háztartásomban, lakcímemen élnek, közös szülői felügyelet mellett, heti rendszerességgel van kapcsolattartás szabályozva, ebben az esetben jár a felújítási támogatás nekem?
Válaszukat megköszönve, tisztelettel: István